Kokią išmintį slepia senosios Lietuvos knygos?

Vasario 23 dieną mokykloje lankėsi kultūros istorijos tyrinėtojas, visuomenės veikėjas, straipsnių politikos, kultūros, socialinių procesų Lietuvoje temomis autorius, 1990–1992 m. – Lietuvos kultūros ir švietimo ministras, Vilniaus universiteto dėstytojas Darius Kuolys.
7-12 klasių mokiniams buvo kalbama apie padėtį, susiklosčiusią Prūsijos Karalystėje XVIII a., kai lietuvybė turėjo susitaikyti su neapykanta ir diskriminacija. Karaliaučiaus universitetas išugdė du intelektualus, vėliau pagarsėjusius visoje Europoje, – Imanuelį Kantą ir Kristijoną Donelaitį. Vienas ieškojo filosofinių atramų žmogaus savarankiškumui ir pasaulio tautų amžinai taikai, kitas rūpinosi nykstančios tautinės bendruomenės išlikimu. Pasak Dariaus Kuolio, pastarasis yra mums tiek svarbus, kiek svarbūs Adomas Mickevičius , Česlovas Milošas lietuviams ir lenkams. Nors žymiausias K. Donelaičio kūrinys „Metai“ pavaizdavo Rytų Prūsijos lietuvininkų valstiečių gyvenimą, tačiau ,iš tiesų poema yra politinio pobūdžio tekstas, turintis aiškiai išdėstytą tautinio ir kultūrinio pasipriešinimo programą, o tai, kad visą kūrinį yra persmelkusi tautos likimo ir išlikimo idėja, leidžia daryti prielaidą, kad be K. Donelaičio vargu ar mes iš viso būtume.
D. Kuolys skatino ieškoti sąsajų su skaitomo kūrinio , autoriaus kontekstu, pajausti knygos įdomumą, jos svarbą. Svečias pajuokavo, jog senąją literatūrą mes pradedame suvokti tik brandaus amžiaus sulaukę.
Mokykloje vykstantys susitikimai su iškiliomis asmenybėmis palieka įspūdį ilgam. Dėstytojas kalbėjo ne bandydamas įtikinti, o skatindamas susimąstyti, kaip mums svarbu išsaugoti tautiškumą, tapatybę, mokytis kalbų, atsakingai rinktis studijas.
Susitikime dalyvavo Mickūnų metodinio centro Lavoriškių vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Kristina Užubalytė su grupe dvyliktokų.
Susitikimą organizavo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ona Avižinienė.

Įrašas paskelbtas temoje Neklasifikuota. Išsisaugokite pastovią nuorodą.