Biologijos pamoka už gimnazijos ribų. Praktikos darbai STEAM centre Utenoje

Kovo 29 d. IG kl. mokiniai su biologijos mokytoja metodininkė Eleonora Makovska vyko į STEAM centrą Utenoje. Mokiniai atliko tokius laboratorinius darbus: DNR išskyrimas iš vaisių ir daržovių; Asteroidai įdomūs, paslaptingi, pavojingi; Kad eksperimentas būtų sėkmingas- pipetavimas; Dažų elektroforezė. Mokiniai buvo paskirstyti į dvi grupes. Viena dirbo astrofizikos ir aerokosmonautikos laboratorijoje, antra- biologijos ir chemijos laboratorijoje. Laboratorijos yra neatsiejama gamtamokslinių pamokų dalis, atnešanti didžiulę naudą mokinių mokymuisi. Jos suteikia galimybę mokiniams taikyti teorines žinias praktiškai, atliekant laboratorinius eksperimentus. Toks mokymas ne tik skatina gilesnį supratimą, bet ir įtraukia, sudomina mokinius. Be to, laboratoriniai darbai skatina bendradarbiavimą ir problemų sprendimo įgūdžius.