Nietradycyjną lekcję historii

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy IIIG mieli nietradycyjną lekcję historii.  Wspólnie z nauczycielką historii p. Wacławą Szuksztul  ułożyli spis zasłużonych dla Litwy i Wilna działaczy politycznych, kultury sztuki XIX w.- pocz.XX w., pochowanych na cmentarzu Rossa. Podczas wyjazdu na cmentarz uczniowie po kolei prezentowali sylwetki znanych postaci historycznych: wydawcy „Album Wileńskiego“ J.K. Wilczyńskiego, malarza i kompozytora M. Cziurlionisa, ojca poety J. Słowackiego,  historyka J. Lelewela, sygnatariusza aktu 16 lutego J. Basanawicziusa, architekty A. Wiwulskiego, prawnika M. Römera, poety Wł. Syrokomli, E.Tyszkiewicza, J.Montwiłła i in. Nie ominęliśmy Kaplicy Zesłańców oraz Mauzoleum Matki i Serca marszałka J. Piłsudskiego. Mieliśmy okazję przypomnieć zasłużonych dla Litwy osobowości i odkryć dla siebie coś ważnego i nowego.