Dzień Wojska Litewskiego

23 listopada jest obchodzony na Litwie Dzień Wojska Litewskiego. Z tej okazji uczniowie IG I IIIG klasy pod opieką nauczyciela Krystyny Witlickiej wyjechali do Wilna, by na Placu Katedralnym na własne oczy zobaczyć uroczysty przegląd Wojska Litewskiego i sojuszników NATO. Uczniowie wysłuchali światecznych przemówień prezydenda Gitanasa Nausedy, ministra Ochrony Kraju Arvydasa Anuszauskasa i dowódcy Wojska Litewskiego Waldemarasa Rupszysa, a także obejrzeli okolicznościową musztrę żołnierzy i wspólnie z zebranymi chwilą ciszy uczcili tych, kto poświęcił życie ojczyźnie. To była dobra lekcja patriotyzmu. Niespodzianką było spotkanie się u podnóża Zamku Giedymina z nietradycyjnym Mikołajem, który życzył dobra, miłości i dobrobytu w następnym roku.