Edukacinė išvyka „ŽEMAITIJOS ĮDOMYBĖS“

Spalio 19 dieną 8, II G-IV G klasių mokiniai, klasių vadovės Tatjana Koženevska, Alia Lebedeva ir gimnazijos direktorė Malgožata Radevič išvyko į edukacinę kelionę. Pažintį su Žemaitija pradėjo nuo Plungės dvaro, grafų Oginskių rezidencijos ant Babrungo upelio kranto. Mykolas Oginskis Plungėje įkūrė grožiu ir kultūrine veikla garsėjusią rezidenciją. Ar žinote, kad Mykolas Oginskis, tęsdamas muzikines Oginskių giminės tradicijas, čia buvo įsteigęs dvaro orkestro mokyklą, kurioje mokėsi ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Vokiečių kilmės architektas Karlas Lorenzas suprojektavo puošnų rūmų ansamblį, organiškai įsikomponavusį į seną natūralaus miško vietoje suformuotą ir dviem tvenkinių grandinėmis paįvairintą mišraus stiliaus parką. Architektūriniu ansamblio akcentu tapo šiaurinėje aukščiausioje ir vaizdingiausioje parko dalyje pastatyti italų neorenesansinio stiliaus rūmai su dviem oficinomis ir neogotikos stiliaus žirgynas. Iki šių dienų išliko neogotikinės arklidės, laikrodinė-oranžerija, kuklus skalbėjos namelis, oficinos, įspūdingi dvaro vartai ir angliško stiliaus dvaro parkas. Kelionę po Žemaitiją tęsė Plokštinės šaltojo karo muziejuje. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Šioje ekspozicijoje pateikiama vaizdinė bei grafinė medžiaga, pasakojanti apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus, čia taip pat demonstruojami kovinių raketų bei kitų Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžiai bei maketai. Stabtelime ir prie Platelių ežero. Legendomis apipintas Platelių ežeras ir jo apylinkės – vienas iš gražiausių Žemaitijos kampelių. Nuo ežero apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į ežero tolius ir 7 salas. Taip pat turėjo ekskursiją ir Žemaitijos sostinėje Telšiuose, mieste, įsikūrusiame ant septynių kalvų. Pasivaikščiojo po senamiestį. Matė miesto puošmeną – Telšių katedrą ir katedros duris, kur pavaizduota Žemaitijos krikšto istorija. Išvydo ir miesto simbolį – skulptūrą „Žemaitijos legendos”, išgirdo pasakojamą apie žemaičių kilmę ir senovės istorijas apie meškas, auginančias miške paliktus vaikus… Kartu bandė pakelti „Skrynią”, skirtą žydų verslui Telšiuose atminti ir pasimatavo „Meškos pėdą”. Susipažino su Telšių žydų istorija. Sustojo prie „Žemaitijos gaublio”, o prie garsaus šulinio pamatė „Lietuvių skaliką” Nuėjo ir prie Insulos kalvos, prie Žemaičių žemės sienos su meninėmis plokštėmis, kuriose įamžinti svarbiausi Žemaitijos įvykiai.