Nietradycyjne nauczanie: ,,Poznajemy Antokol“

19 października uczniowie klasy IG pod opieka wychowawczyni zajęcia mieli poza szkołą. Integrowana lekcja języka polskiego, religii i hstorii odbyła się w kościele św. Piotra i Pawła w Wilnie. Uczniowie poznali perłę baroku i jedną z wizytówek Wilna. Dowiedzieli się, że wnętrze kościoła zdobi ponad 2 tysiące rzeźb o tematyce biblijnej i historycznej. Kościół zachwyca bogactwem i oryginalną architekturą. Lekcja języka litewskiego odbyła się w Pałacu Vileisisów, zbudowanym w latach 1904-06 przez przedsiębiorcę Pietrasa Vileisisa, według projektu Augusta Kleina.
Wzniesiony z betonu w stylu neobaroku, ozdobiony oszczędną sztukaterią i przykryty fantazyjnym dachem z dwoma płaskimi kopułkami.
W 1937 został własnością towarzystwa Naukowego i Oświatowego „Rytas”, później Litewskiej Akademii Nauk. Następnie uczniów czekały niezapomniane przygody między niebem a ziemią. Wesołe wycieczki na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność. Uczniowie aktywnie spędzali czas na drzewach, czekały na nich logiczne zadania z doświadczeniami w pracy zespołowej. Gimnazjaliści zyskali podwójne korzyści – zarówno rozrywkę, jak i przydatne doświadczenie edukacyjne. To była zabawa w budowanie zespołu, przydatny trening komunikacji interpersonalnej, cenny rozwój myślenia strategicznego + zabawa na drzewach. Adrenalina i niezapomniane emocje. Zadania dla każdego o różnych możliwościach fizycznych. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń!