Złoto dla rejonu wileńskiego

21 kwietnia odbyły się w Solecznikach drużynowe mistrzostwa w tenisie stołowym, w których uczestniczyła młodzież i dzieci, urodzone w 2005 roku i młodsze, z rejonów Litwy oraz z Olity i Kłajpedy.
W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn chłopców i 10 drużyn dziewcząt. Rejon wileński reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Diana Tabunowa, Agnieszka Rackiewicz, Milana Skaiva oraz ekipa chłopców: Edwin Prystawko, Ernest Urbanowicz, Sebastian Stefanowicz. Ekipy zostały podzielone na dwie grupy (po pięć drużyn).
Tenisistki stołowe z rejonu wileńskiego w rozgrywkach grupowych pokonały ekipy: z rejonu kowieńskiego (3:0), Olity (3:2), Szyrwint (3:1), przegrały z drużyną z Szyłokarczmy 1:3 i trafiły do finałowej czwórki. W finale wygrały z drużyną z Możejek 3:2 oraz ekipą z Solecznik 3:2 i zajęły pierwsze miejsce.
Chłopcy z rejonu wileńskiego zajęli 5. miejsce, zdobywając miejsce w finale.
Markas Vaitonis,
trener Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego