ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA!

21 stycznia społeczność Gimnazjum w Mickunach obchodziła Święto Babci i Dziadka. Jest to tradycyjna impreza, którą szykują uczniowie grupy przedszkolnej oraz klas początkowych pod kierownictwem wychowawców. Niezmiernie nas cieszy fakt, że w tym roku zgromadziła się szczególnie wielka ilość dziadków, co jeszcze bardziej motywuje uczniów do nauki. Młodzi artyści wykazali się zdolnościami artystycznymi przed kochanymi dziadkami, wręczyli im własnoręcznie przyszykowane laurki i upominki, w zamian zaś dziadkowie obdarowali wnuków gromkimi brawami.
Święto umilił wspaniałym koncertem przybyły do nas Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” ze Świdniku, który powstał w 1984 roku. Założycielem, kierownikiem artystycznym i choreografem jest mgr Lech Leszczyński. Kierownikiem muzycznym i wokalnym jest mgr Beata Leszczyńska.
Dyrektor gimnazjum, Małgorzata Radziewicz, złożyła świąteczne życzenia przybyłym Babciom i Dziadkom, podziękowała młodzieży szkolnej oraz zespołowi z Polski za śliczny występ. Przybyli na święto dziennikarze TVP WILNO wzięli wywiad z przedstawicielami społeczności gimnazjum.