Inauguracja nowego roku szkolnego

2 września po dwóch miesiącach wakacji uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się na placu gimnazjalnym, by uroczyście rozpocząć nowy 2019-2020 rok szkolny. Swiąteczny apel poprzedziła msza święta w kościele parafialnym odprawiona przez księdza Waldemara Ulczukiewicza w intencji rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników gimnazjum. Dyrektor gimnazjum Małgorzata Radziewicz przeczytała list z pozdrowieniami dla całej społeczeności gimnazjum od mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Marii Rekść. W swoim przemówieniu do wszystkich obecnych na apelu dyrektor cieszyła się z sukcesów maturzystów 62 promocji, którzy 100 procentowo złożyli egzaminy maturalne i wstąpili na wymarzone studia. Szczególnie cieszą wyniki egzaminu maturalnego z języka litewskiego, gdyż Gimnazjum w Mickunach jest jednym z siedmiu placówek oświatowych rejonu wileńskiego, w którym wszyscy maturzyści uporali się z obowiązkowym egzaminem (nauczyciel A. Lazauskas). Dyrektor gimnazjum wręczyła dyplomy gratulacyjne sportowcom naszego gimnazjum, którzy sławią imię swojej placówki nie tylko na szczeblu rejonowym i państwowym, ale również na szczeblu europejskim i światowym. Dyplom otrzymała uczennica klasy 6, Diana Tabunowa, za zdobycie 11 miejsca w europejskich mistrzostwach juniorów w tenisie stołowym (trener Mark Wajtonis) oraz Sabina Żylińska za zdobycie 12 miejsca w światowych mistrzostwach juniorów w pływaniu. Tradycyjnie dziękowano również parafiadowiczom, którzy kolejny raz zdobyli złoto na parafiadzie w Warszawie (trener Mark Wajtonis). Oczywiście nie obeszło się bez ciepłych słów wdzięczności rodzicom i nauczycielom, którzy inwestują czas, wiedzę, umiejętności w dzieci, wychowanków, którzy odpłacają im z czasem zdobyciem medali na zawodach lub setek na egzaminach.

W tym roku szkolnym pierwszy dzwonek zabrzmiał dla najliczniejszej w gimnazjum klasy pierwszej! Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach realizacji projektu „Bon Pierwszaka” przekazała kompleksowe wyprawki szkolne dla pierwszaków.
Jest to naprawdę kompleksowy zestaw: plecak z wyposażeniem, a w nim min. piórnik, worek, farby, flamastry, pudełko śniadaniowe i bidon, zeszyty oraz bloki rysunkowe. Wartość takiej wyprawki to przeszło 230 zł. Kolejnym elementem „Bonu Pierwszaka” będzie jednorazowe stypendium finansowe w wysokości 500 złotych, przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne.

W ślad za pierwszakami (wychowawczyni Ludmiła Łaurinawicziene), których na pierwszą lekcję wychowawczą poprowadzili maturzyści 63 promocji (wychowawczyni Krystyna Witlicka), próg gimnazjum przekroczyła również 17-nastka maluchów do grupy przygotowawczej, tak zwana ,,zeróweczka” (wychowawczyni Leokadia Poźlewicz).

Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom gimnazjum życzymy nowych sukcesów w 2019-2020 roku szkolnym!