Wypoczynek w Polsce

Od 22 czerwca do 7 lipca niektórzy uczniowie naszego gimnazjum na zaproszenie prezesa Towarzystwa Patriotycznego Kresy ks Ryszarda Umanskiego udali się na wakacje do Polski. Uczniowie zwiedzili Lublin, byli na Wzgórzu Zamkowym, na Placu po Farze. Następnie udali się do Zamościa, gdzie widzieli Pałac Zamoyskich, dawną rezydencję założyciela miasta Jana Zamoyskiego i rodziny Zamoyskich oraz pomnik hetmana i kanclerza Jana Zamoyskiego.
Sandomierz oczarował swoją kolorystyką i gościnnością. Oprócz zwiedzania uczniowie mieli pyszny obiad z lodami. Kilka dni uczniowie spędzili w Częstochowie. Mieli niejednokrotną okazję pomodlić się w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, zwiedzili Muzeum Monet i Medali im. Jana Pawła II, gdzie obejrzeli kolekcję zawierającą ponad 11 000 eksponatów związanych z Janem Pawłem II oraz zwiedzili Klasztor Jasnogórski.
Nasi uczniowie dostojnie koncertowali na scenie w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II oraz słuchali występu Chłopcy z Placu Broni.
Kolejny dzień pobytu spędzili w gościnnej gminie Poraj i Jurajskiej Przystani, gdzie na dzieci czekały rozrywki i kiełbaski na ogniu.
Odpoczynek dzieci został uwieńczony kilkudniowym pobytem we Władysławowie, podczas którego mieli okazję zwiedzić Gdańsk, Kościół Mariacki, Hel.
Podczas pobytu nie zabrakło uczniom rozrywek, a mianowicie pobyt w wesołym miasteczku oraz pływanie statkiem po morzu.