IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Z moich stron. Przysłowia”

W celu rozwoju polsko-litewskiej współpracy w dziedzinie sztuk plastycznych Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” w Toruniu ogłosił IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Z moich stron. Przysłowia” skierowany do dzieci i młodzieży Torunia i Wileńszczyzny.
Zadanie polegało na uchwyceniu w pracy malarskiej wartości zawierających się w stwierdzeniu, iż „przysłowia są mądrością narodów”. Zadanie plastyczne polegało na przedstawieniu w sposób symboliczny bądź przedstawieniowy lub satyryczny wybranego przysłowia ze swoich stron. Ocenie podlegają wartości malarskie i oryginalność ujęcia tematu, a także przegląd profesjonalnego jury w grupach wiekowych 6-9 lat, 10-12, 13-15, 16-19.
Udział w konkursie brali nasi uczniowie klas 5-7:
Ewelina Szostak, uczennica klasy 5
Beata Pawłowska, uczennica klasy 6
Dorota Chałkowskitie, uczennica klasy 7
Elena Baratowa, uczennica klasy 7
Mateusz Dajnorawiczius, uczeń klasy 7
Do konkursu uczniów przyszykowała nauczycielka plastyki Edyta Kazakewicziene.