Na Skrzydłach Orła Białego

13 listopada w ramkach Tygodnia Języka Polskiego polonistki gimnazjum oraz nauczycielka historii Wacława Szuksztul wraz z uczniami klas 6-IG udali się na imprezę do Wilna. Odśpiewaniem hymnów Litwy i Polski rozpoczął się w Domu Kultury Polskiej w Wilnie koncert „Na skrzydłach Orła Białego” poświęcony stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu zorganizowanym przez Centrum Kultury Polskiej na Litwie im. Stanisława Moniuszki wzięli udział artyści z Polski i Li…twy, m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna”, orkiestra akordeonowa ze szkoły muzycznej w Nowej Wilejce oraz zespół „Grzegorzanie”. Zabrzmiały polskie pieśni ludowe i patriotyczne oraz utwory klasyczne, w tym Fryderyka Chopina. Było nam niezmiernie miło,że wśród akordeonistów na scenie DKP grali uczniowie naszego gimnazjum: Krzysztof Burbo oraz Mateusz Dainorawiczius.