Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski

9 listopada społeczność Gimnazjum w Mickunach miała nietradycyjny dzień nauczania poświęcony obchodom 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. W świątecznie upiększonym gimnazjum pod kierownictwem nauczycieli przedmiotowców działały pracownie tematyczne, została przygotowana wystawa prac twórczych uczniów klas 1-IV G ,,100 ilustracji na 100-lecie Niepodległości Polski”. Oprócz tego przyjemną niespodziankę sprawił naszemu gimnazjum zespół z Płocka ,,Szczawin Kościelny”, …który zawitał do nas z 35 minutowym programem, w skład którego weszły polonezy i krakowiaki, a także przepiękne piosenki ludowe. Ogółem gościliśmy 22 dzieci w wieku 8-12 lat oraz 4 opiekunów. Szczególnie wzruszające były chwile wspólnego śpiewania hymnu. Drugą część programu świątecznego przyszykowali uczniowie naszego gimnazjum. Serdecznie dziękujemy nauczycielkom klas początkowych, polonistom, historykom, choreografowi Beacie Bużyńskiej oraz nauczycielce muzyki Jolancie Dekewicziene za aktywny udział w przyszykowaniu się do 100-lecia Niepodległości.