Dwa drugie miejsca na krajowych eliminacjach XXVII Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza „Kresy 2018”

W Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbył się XXVII Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza „Kresy 2018”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”. W konkursie uczestniczyło 60 uczniów szkół polskich na Litwie w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 12, dzieci i młodzież od 12 do 16 lat, młodzież powyżej 16 lat. Recytacje oceniało jury w składzie: Anna Kietlińska – prezes Podlaskiego Oddziału „Wspólnoty Polskiej”, Magdal…ena Kiszko-Dojlidko – aktorka, wykładowca w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Lilia Kiejzik – reżyser Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie, Irena Litwinowicz – reżyser Teatru Polskiego w Wilnie.
Cieszy nas niezmiernie fakt, że na krajowych eliminacjach konkursu Gimnazjum w Mickunach ma aż dwóch laureatów! Mateusz Korzeniewski (nauczycielka Diana Oberlan) zdobył drugie miejsce wśród uczestników perwszej grupy wiekowej, natomiast Erwin Naruniec (nauczycielka Beata Naruniec) – drugie miejsce w średniej grupie wiekowej.
GRATULACJE LAUREATOM ORAZ POLONISTKOM!