SUKCES NA REJONOWYCH ELIMINACJACH KONKURSU ,,KRESY 2018“ – MICKUNY MAJĄ CZTERECH LAUREATÓW!

Rekorodowa liczba uczestników wzięła udział w tegorocznych eliminacjach konkursu recytatorskiego „Kresy” w rejonie wileńskim.
W środę w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyły się rejonowe eliminacje XXVII Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza „Kresy”, skierowanego do uczniów. Wzięło w nim udział 71 osób. Jak podkreślili organizatorzy eliminacji, czyli Wydział …Oświaty samorządu rejonu wileńskiego, to rekordowa liczba uczestników. Dodali, że ten konkurs recytatorski cieszy się wielką popularnością wśród uczniów rejonu wileńskiego. Rokrocznie startuje w nim ponad 60 osób. Przed rokiem wzięło w nim udział 63 młodych recytatorów.
Posłuchać recytacji przybyła mer rejonu wileńskiego Maria Rekść. Wyraziła zadowolenie, że rejonowa młodzież szkolna jest aktywna w konkursach. Podziękowała też nauczycielom za przygotowanie konkursantów i pielęgnowanie mowy ojczystej. Cieszyła się także, że odnowione Gimnazjum im. św. St. Kostki zaprosiło uczestników eliminacji w swe gościnne progi.
Tradycyjnie uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych: do lat 12, w wieku od 12 do 16 lat i od lat 16. Najliczniej stawili się najmłodsi – 30 osób. Średniaków było 25. Najmniej było najstarszych – 16.
Recytatorów oceniała komisja w składzie: doc. dr Halina Turkiewicz, doc. dr Kinga Geben, dr JózefĄ Szostakowski, mgr Anna Adamowicz, mgr Monika Urbanowicz, mgr Bożena Tyczyno.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jurorzy wyłonili 16 osób, które już 7 listopada będą reprezentowały rejon wileński w finale „Kresów 2018” na Litwie.
Cieszymy się, że Gimnazjum w Mickunach ma aż 4 laureatów.
Zwycięzcy:
I grupa wiekowa (do lat 12)
I miejsce: Mateusz Korzeniewski z Gimnazjum w Mickunach (naucz. Diana Oberlan)
Wyróznienie – Gabriela Oleszkiewicz z Gimnazjum w Mickunach (naucz. Emilia Oberlan).
II grupa wiekowa (12-16 lat)
I miejsce: Dorota Chalkovskytė z Gimnazjum w Mickunach (naucz. Beata Naruniec)
II miejsce: Erwin Naruniec z Gimnazjum w Mickunach (naucz. Beata Naruniec)
Serdecznie gratulujemy laureatom i nauczycielkom! Życzymy powodzenia na krajowych eliminacjach!