,,POMARAŃCZOWI” w naszym gimnazjum!

W ramkach tygodnia nauk przyrodniczych uczniowie naszego gimnazjum w dniach 15-19 października mieli szereg nietradycyjnych zajęć i wycieczek dotyczących fizyki, chemii i biologii. Ostatni dzień tygodnia był szczególny, gdyż lekcje fizyki, chemii i biologii prowadzili uczniom klas I G i II G studenci należący do Stowarzyszenia Olimpiad Nauk Przyrodniczych na Litwie, tzw. POMARAŃCZOWI. (LGMOA (Lietuvos Gamtos Mokslų Olimpiadų Asociacija). Jest to organizacja pozarządowa założona w 2003 r., której celem jest zmienić pogląd uczniów na naukę, zaciekawić młodzież nauką, współpracować z nauczycielami, wykładowcami oraz samymi uczniami. Gimnazjaliści mieli okazję wspólnie ze studentami przeprowadzić wiele ciekawych doświadczeń i badań chemicznych, fizycznych i przyrodniczych nie tylko w pracowni gimnazjum, ale również na placu gimnazjalnym. Cieszy nas niezmiernie fakt, że wśród młodych naukowców zajęcia uczniom prowadził również absolwent naszego gimnazjum Konstanty Keda, który jest godnym wzorem do naśladowania dla młodzieży. Tydzień Nauk Przyrodniczych w naszej placówce odbył się zawdzieczając staraniom nauczycielki metodyk biologii Eleonory Makowskiej, nauczycielki metodyk fizyki Leokadii Malewskiej oraz nauczycielki metodyk chemii Galiny Kumpan.