Jaunojo Pasieniečio būrelio narių išvyka

Spalio 16 d. Vilniaus oro uosto pasienio užkardos Mickūnų gimnazijos Jaunojo Pasieniečio būrelio nariai vyko į Lietuvos anklavą – Dieveniškių kyšulį, įsiterpusį į Baltarusiją. Kelionė prasidėjo Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centre. Pasienyje su Baltarusija apsilankę mokiniai, būrelio vadovės Tatjana Koženevska ir Rima Zmitrovičienė ne tik sužinojo apie pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos vietoje žuvusio pasieniečio G. Žagunio gyvenimo kelią, bet ir susipažino su dabartinių Šalčininkų VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnų darbu G. Žagunio užkardoje. Čia svečius priėmė užkardos vado pavaduotojas Remigijus Burba. Pareigūnas papasakojo apie pasieniečių tarnybą, aprodė užkardą, pademonstravo ginklus, technines priemones. 19 vaikų nuvyko prie paminklo G. Žaguniui, kuris stovi pasieniečio žūties vietoje, Šalčininkų rajono Krakūnų kaime. Čia jie sužinojo apie Gintaro žygdarbį. Pagerbus pasieniečio atminimą ekskursija tęsėsi netoliese esančiame stebėjimo bokšte. Mokiniai džiaugėsi aplankę vieną seniausių Lietuvos ąžuolų – Grybiškių ąžuolą, kuris skaičiuoja apie 1000 metų.