Goście projektu ,,Piatka z Pomorza”

W czasie projektu „Piątka z Wileńszczyzny” uczniowie obecnej klasy 6 wraz z wychowawczynią Teresą Pawłowską gościli kilka dni na Pomorzu w czerwcu 2017 roku. W tym roku trwa kontynuacja projektu pod nazwą „Piątka z Pomorza”. W ramach tego wydarzenia 28 września do naszego gimnazjum przybyła grupa dzieci z Kwidzyna z panią Anną Orlicką na czele. Cały dzień poświęciliśmy na spotkanie integracyjne, aby pogłębić nasze znajomości. Bardzo cennym pod względem edukacyjnym wydarzeniem była możliwość udziału w lekcjach prowadzonych przez naszych nauczycieli. Zajęcia z gośćmi rozpoczęła psycholog naszego gimnazjum Tatiana Korzeniewska. Lekcję języka polskiego przeprowadziła Julia Agafonowa, matematykę – Janina Wysocka, język angielski – Wacława Szuksztul, zajęcia z robotyki – Leonard Syrnicki, z Międzynarodową Galerią Twórczości Dzieci i Młodzieży zapoznała gości założycielka galerii – Krystyna Narkiewicz. Przyjemną niespodzianką była wymiana rysunków dzieci z Polski i Litwy, do naszej galerii trafiły nowe, ciekawe prace uczniów z Kwidzyna. Lekcja religii odbyła się w kościele, goście dowiedzieli się wiele informacji od księdza Waldemara Ulczukiewicza. Dyrektor gimnazjum Małgorzata Radziewicz uogólniając całodniowe spotkanie na ręce Anny Orlickiej wręczyła oficjalne podziękowania za współpracę dla pani Anny oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr. 4 im Adama Mickiewicza w Kwidzynie. Po zajęciach w gimnazjum dzieci i opiekunowie zaprzyjaźnionych placówek ruszyli na edukacyjne zajęcia do Królewskich Miednik. Wszyscy zostali zachwycenie pięknym zamkiem, ciekawym opowiadaniem przewodnika, ale najbardziej atrakcyjne było strzelanie z łuków. Po wycieczce czekały jeszcze pamiątki, wymiana prezentami, zakupy… Pożegnanie nastąpiło dopiero o 19.00. Anna Orlicka i Teresa Pawłowska kotynuują współpracę z młodszą grupą dzieci (ucz. 2 kl.), dlatego pożegnały się tylko do kolejnego spotkania, na które z niecierpliwością czekamy.
42843236_963693410491953_3834097007123759104_n