Co dzien ciekawiej…

We czwartek była całodzienna wycieczka po miejscach związanych z Małopolskim Szlakiem Insurekcji Kościuszkowskiej. W Miechowie obejrzeliśmy zabytek historyczny- kościół i klasztor należący do zakonu bożegrobców. Znajduje się w nim replika kaplicy Grobu Pańskiego z Jerozolimy, fragmenty fresków z okresu romańskiego i gotyku. W muzeum uczniowie zapoznali się jak dawniej pracowali rzemieślnicy. Na polach racławickich usłyszeliśmy o jednym z bohaterów bitwy- Wojciechu Bartoszu Głowackim, uwieczniliśmy się na tle jego pomnika. Popołudnie spędziliśmy w gospodarstwie agroturystycznym w Niezwojowicach. Gościnni gospodarze nie tylko nakarmili nas pysznym obiadem, ale gospodarz pokazał mini panoramę Bitwy pod Racławicami, nauczył pisać gęsim piórem i opowiedział o życiu pszczół. Następnie sami zrobiliśmy i upiekliśmy smaczne rogaliki wg przepisu gospodyni pani Danusi.