Uśmiecham się do Litwy

W ramkach obchodów Odrodzenia Niepodległości Litwy lituaniści naszego gimnazjum szykują sporo imprez i wycieczek. 9 marca odbyła się kolejna impreza dla uczniów klas początkowych pod tytułem ,,Uśmiecham się do Litwy”. Jest to konkurs recytatorski poświęcony obchodom 11 marca. W odpowiednio udekorowanej sali zebrali się uczniowie, nauczyciele i goście. Piękną deklamacją i piosenkami święto rozpoczęli pierwszacy. Uczniowie klasy 2 i 3 rywalizowali w recytacji na temat Litwy, dzieciństwa, przyjaźni itd. Czwartacy zaś zakończyli imprezę inscenizacją ,,Piłka nożna”. Obdarowani upominkami zadowoleni początkowiacy ruszyli do klas, by szykować się do kolejnych konkursów. Uroczystość szykowali nauczyciele języka litewskiego .J. Stefanovičienė ir A. Łazauskas.