Witamy gości z Suwałk!

3 marca, w sobotę w murach naszego gimnazjum gościła 25-osobowa grupa członków Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna Oddziału w Suwałkach na czele z mgr inż. Danutą Kucmin, Prezesem Oddziału Krajowej Komisji Rewizyjnej. Współpraca z naszym gimnazjum rozpoczęła się w listopadzie. Pierwsze spotkanie odbyło się w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, natomiast dzisiaj goście z Polski po raz pierwszy zawitali do gimnazjum. Publiczność wzruszona występem artystycznym dzieci i młodzieży naszego gimnazjum nie żałowała gromkich oklasków, słów zachwytu i podziwu talentów uczniów. Goście dziękowali uczniom za występ, a w nagrodę obiecali wsparcie i pomoc w uzyskaniu środków na nabycie strojów dla tancerzy oraz innych potrzebnych rzeczy dla młodzieży szkolnej. Współpraca dopiero się zaczęła, ale już odczuwamy wsparcie ze strony naszych Rodaków i knujemy nowe plany na przyszłość.