Nietradycyjna lekcja historii w Litewskim Muzeum Narodowym».

1 grudnia lekcja historii o Bitwie pod Grunwaldem dla uczniów klasy piątej odbyła się w Litewskim Muzeum Narodowym. Uczniowie na długo zapamiętają tę nietradycyjną lekcję, gdyż zakończyła się ona prawdziwą ,,Magią Świąt”. W drodze powrotnej piątacy trafili na ceremonię inauguracyjną z okazji startowania bożonarodzeniowego pociągu. Czerwoną wstęgę przecięli: dyrektor DELFI Vytautas Benokraitis, mer Wilna Remigijus Šimašius i dyrektor generalny „Maxima“ Kristina Meidė. Bożonarodzeniowym pociągiem nasi uczniowie jeździli po wileńskiej Starówce. A wsiądli do niego na głównym świątecznie udekorowanym przystanku przy skwerze Odminių skvero, naprzeciwko Katedry. Najbardziej jednak radosną chwilą było otrzymanie prezentów ofiarowanych przez „Maximę“.
Nietradycyjna lekcja została zorganizowana przez nauczycielkę historii Krystynę Witlicką, w podróży też towarzyszyła wychowawczyni Julia Agafonowa.