,,Magia Świąt“ – wycieczka edukacyjna z Mickun do Mindun

7 grudnia 45 uczniów klas 5-II G w nagrodę za dobre wyniki w nauce oraz zasługi w sporcie i aktywność w pracy pozalekcyjnej udało się na wycieczkę edukacyjną do rejonu malackiego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Rybołówstwa Jeziora w Mindūnai. Następnie oglądali panoramiczne widoki z wieży o wysokości 36 m. (214 stopni). Ostatecznie dotarli do twórczej miejscowości ,,Meniškas kaimas”, gdzie na nich czekał Św. Mikołaj oraz zajęcie edukacyjne. Uczniowie śpiewali kolędy, dekorowali bombki na choinkę oraz lepili z gliny aniołków. Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani pysznymi blinami. W podróży towarzyszyły uczniom: Beata Naruniec, Julia Agafonowa oraz Jolanta Stefanowiczienie.