Uczciliśmy Dzień Języków Europejskich

26 września uczniowie Gimnazjum w Mickunach mieli nietradycyjny dzień nauczania. Uczniowie klas 5-7 pod opieką wychowawców wyruszyli do Trok, gdzie mieli okazję zwiedzić zamek Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galve oraz zapoznać się z kulturą karaimską, W czasie podróży uczniowie rozmawiali w różnych językach, dowiedzieli się wiele ciekawostek o Dniu Języków Europejskich oraz odpowiedzieli na szereg pytań przygotowanych przez nauczycielkę języka angielskiego Wacławę Szuksztul. Gimnazjaliści klas starszych (III G i IV G) pod opieką A. Lebedewej i J. Tworogal wyruszyli do prawosławnej Cerkwi Świętego Ducha w Wilnie. Uczniowie klas 8, I G oraz II G uczestniczyli w wiktorynie ,,Europa bliska i daleka”. Najmłodsi zaś spędzali czas w kinie Forum Cinemas.