Pierwszy Dzwonek!

1 września Gimnazjum w Mickunach rozpoczęło nowy 2017-2018 rok szkolny. O godzinie 9.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Mickunach proboszcz Waldemar Ulczukiewicz odprawił Mszę Św. w intencji społeczności gimnazjum. Uroczysty apel tradycyjnie odbył się na dziedzińcu gimnazjalnym. Życzenia w sukcesów w nauce, pomyślności w pracy uczniom i nauczycielom złożyła dyrekcja i goście: Elżbieta Jabłońska – sekretarz rady Samorządu Rejonu Wileńskiego; ksiądz Waldemar Ulczukiewicz oraz starosta gminy Mickuny – Renata Mickiewicz. Dyrektor gimnazjum Małgorzata Radziewicz uroczyście dziękowała trenerowi Markowi Wajtonisowi oraz całej drużynie sportowej, która dostojnie broniła honor gimnazjum zdobywając 2 miejsce (spośród 92 drużyn z 8 krajów) na 29 Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Dyrektor gimnazjum wspomniała również o obozie w Ząbiu koło Olsztyna oraz koloniach w Julinku, na które uczniowie wyjeżdżali latem. Następnie podzieliła się planami dotyczącymi dalszej renowacji gimnazjum oraz budowy stadionu. Sekretarz Rady Samorządu Rejonu Wileńskiego Elżbieta Jabłońska na ręce dyrektora uroczyście wręczyła pozdrowienie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego od mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Marii Rekść. Najbardziej jednak swoim popisem artystycznym zachwycili wszystkich pierwszacy, dla których w tym roku po raz pierwszy zabrzmiał szkolny dzwonek. Słowo zabrali również nasi Maturzyści, dla których ten rok szkolny jest niestety ostatni. Po wszystkich wystąpieniach Maturzyści z wychowawczynią Anną Taraszkiewicz oraz Pierwszacy pod opieką Teresy Pawłowskiej, a w ślad za nimi pozostali uczniowie i nauczyciele ruszyli do swoich klas na pierwszą lekcję wychowawczą.