,,SREBRO” na 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży

W dniach od 9 do 15 lipca parafiadowicze z: Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Niemiec oraz Słowacji spotkali się w Warszawie, gdzie czekały na nich m.in. konkursy wiedzowe, sportowe, artystyczne, plastyczne i wokalne.Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza, prowadzone przez Zakon Pijarów, już po raz 29. zorganizowało Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży. Mając na celu integralny i pełny rozwój człowieka stowarzyszenie wciela w życie idee starożytnego wychowania opartego na triadzie: stadion-teatr-świątynia.

Sport na Parafiadzie to 13 różnych dyscyplin w 16 konkurencjach sportowych m.in. biathlon letni, strzelectwo i konkurencje lekkoatletyczne. W tym roku sportowcy z Mickun pod opieką trenera Marka Wajtonisa wywalczyli 26 medali i zdobyli dostojne 2 miejsce wśród 92 drużyn! Gratulujemy sportowcom oraz trenerowi, życzymy dobrego odpoczynku i nowych sił do nowych zwycięstw!!!