„Piątka z Wileńszczyzny” – Kwidzyn – Mickuny

Uczniowie Gimnazjum w Mickunach uczestniczyli w ramach programu „Piątka z Wileńszczyzny” zwiedzili przepiękne miasto Kwidzyn. Koordynatorem naszego pobytu była energiczna, twórcza, dynamiczna i zaangażowana mgr Ewa Orlicka, nauczycielka klas początkowych. Właśnie ona zorganizowała wspaniałe przyjęcie, które na długo zostanie w naszej pamięci, opiekowała się nami i dbała o to, byśmy się czuli jak w domu. Podczas pobytu mieliśmy okazję zwiedzić Szkołę Podstawową Nr. 4 w Kwidzynie, gdzie uczą się nasi przyjaciele, z którymi już od listopada się korespondujemy. Uczestniczyliśmy na różnych lekcjach. Spotkaliśmy się z dyr. Stanisławą Wojtacką. Byliśmy z wizytą u burmistrza, który przeprowadził z nami pogadankę i wręczył prezenty. Zwiedziliśmy Kryptę Mistrzów, piękną katedrę oraz ciekawe muzeum w Kwidzynie. W trzecim dniu naszego pobytu mieliśmy okazję zwiedzić piękne miasto Toruń. Spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta. Wzięliśmy udział w pieczeniu pierników w Żywym Muzeum Piernika, oraz w ciekawych animacjach w ,,Domu Legend”. Oglądaliśmy cudowne przedstawienie w przepięknym teatrze ,,Baj”. Podczas pobytu mieliśmy okazję zapoznać się z rodzinami naszych przyjaciół oraz wspólnie spędzić czas w Zielonej Szkole w Brachlewie. Mieliśmy interesujące zajęcia w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie, które przybliżyły nam kulturę Powiśla. Czekała też na nas niezwykle atrakcyjna impreza integracyjna z klasą III d i rodzicami. Były to biegi na orientację w lesie, ognisko, gry, zabawy na świeżym powietrzu i inne świetne atrakcje. Dzieci kąpały się w basenie i jadły pyszne lody. W niedzielę mieliśmy wspólną dla uczestników programu „Piątka z Wileńszczyzny” zajmującą wycieczkę do Centrum Nauki EXsperyment w Gdyni.

Czas spędzony w Kwidzynie z naszymi przyjaciółmi na zawsze zostanie w naszych sercach. Wyrazy szczerej wdzięczności składamy wszystkim, kto się przyczynił do naszego pobytu, szczególnie Szanownej Pani Ani Orlickiej, rodzicom uczniów klasy III d, sponsorom, wszystkim razem i każdemu oddzielnie.

Uczniowie klasy 4
z wychowawczynią Teresą Pawłowską