Edukacinė diena Lietuvos liaudies buities muziejuje

Birželio 1-ąją, Vaikų gynimo dieną, 5-I G klasių mokiniai vyko į Rumšiškėse įsikūrusįLietuvos liaudies buities muziejų. Gimnazistai ir juos lydintys mokytojai:Kristina Vitlicka, Albinas Lazauskas, Vaclava Šukštul, Beata Narunec aplankė Lietuvos etnografines sodybas, dalyvavo edukacinėje programoje ,,Kaimo jaunimo žaidimai“, nuotaikingai varžėsi rungtyse. Beveik visi dalyviai norėjo po Rumšiškių apylinkes pasižvalgyti nuo 15 metrų aukščio apžvalgos bokšto.

Amatų miestelyje gidė Dalia pasakojo apie miestelių tradicijas, senąsias vaistines, o užėję į senovinę mokyklą visi stebėjosi klasės ir mokytojo gyvenamojo kambario kuklumu.

Ši kelionė praplėtė mokinių lietuvių kalbos, Lietuvos kultūros, istorijos žinias. Dirbtuvėse mokiniai susipažino su audėjos, puodžiaus, medžio drožėjo ir kitų amatų tradicijomis senajame Lietuvos kaime. Paragavę skanių bandelių, nusipirkę simbolinių Rumšiškių meistrų suvenyrų visi laimingi grįžo namo. Ši kelionė mokiniams – puiki gimnazijos dovana mokslo metų baigimo proga.