Ciepłe spotkanie z twórcami

18 kwietnia w Gimnazjum w Mickunach gościła aktorka, pisarka, reżyser Birute Mar oraz publicysta, poeta, dramaturg Liudvikas Jakimavičius. Goście opowiadali o swojej działalności, akcentowali wagę twórczości dla dorastającej osoby, zachęcali młodzież do pisania pamiętników, wspomnień, kształcenia wyobraźni, rozwijania pamięci. L. Jakimavičius czytał fragmenty swoich utworów, a B. Mar dzieliła się doświadczeniem monospektakli, zapraszała na swój spektakl ,,Dzieci lodu“, który stworzyła opierając się na wspomnienia, przeżycia i opowiadania swoich krewnych. Za takie ciepłe i serdeczne spotkanie jesteśmy wdzięczni również wiceprzewodniczącej Związku Pisarzy Litewskich B. Jonuszkaite, która corocznie zaprasza naszych gimnazjalistów do udziału w projekcie ,,Godziny Czytania“. Lituaniści organizując takie spotkania mają nadzieję, że zostaną one we wspomnieniach i sercach uczniów, a być może zachęcą do czytania utworów poznanych twórców, a nawet do tworzenia swych własnych dzieł.