Niebiański Smok – program edukacyjny – konkurs

16 marca odbyła się wycieczka do Centrum Poznawczego Sztuki w Litewskim Muzeum Narodowym, które zapraszało uczniów do udziału w konkursie ,,Niebiański Smok“. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy 8 oraz Julia Gotowski, uczennica klasy III G. Organizatorem takiego wyjazdu była nauczycielka plastyki Edyta Kazakewiczienie.
Klasa, która przedstawi najbardziej oryginalne prace w dniach 4-6 kwietnia zostanie zaproszona na spotkanie z artystką Geng Lin do pracowni kaligrafii twórczej.
W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie zapoznali się z wystawą sztuki Starożytnych Chin, a w pracowni twórczej róznorodną techniką tworzyli smoków.