Pogłębiamy wiedzę z języka litewskiego

10 marca uczniowie klas 8-I G zwiedzili Fakultet Lituanistyki, uczestniczyli w edukacyjnym zajęciu, poznali, jak powstają słowniki. Uczniów zadziwiło, że w języku litewskim jest 11 milionów słów, które są spisane w 20 tomach słownika języka litewskiego. Przewodniczka opowiedziała uczniom, w jakich państwach studiuje się język litewski, w jaki sposób bada się dialekty i dlaczego język jest zmienny. Uczniowie z ciekawością słuchali o mowie gestów. Wycieczka, którą zorganizowała nauczycielka metodyk języka litewskiego, Ona Avižinienė, była niezwykle pouczająca oraz pogłębiajaca wiedzę z języka litewskiego.