Plečiame žinias apie lietuvių kalbą

Kovo 10 d. 8-I G klasių mokiniai lankėsi Lituanistikos židinyje. Edukacinėje pamokoje sužinojome, kaip buvo renkami žodžiai, rašomi žodynai. Mokinius nustebino, jog lietuvių kalboje yra net 11 milijonų užrašytų žodžių, kurie sudaro 20 žodyno tomų. Gidė pasakojo, kuriose pasaulio šalyse studijuojama lietuvių kalba, kaip tyrinėjamos tarmės, kodėl ir kaip kinta kalba. Klausydamiesi tarmiškų tekstų mokiniai mėgino suprasti žodžius, deja, ne viskas buvo suprantama. Buvo įdomu pasimokyti gestų kalbos, dėlioti tarmių dėlionę. Išvyka įdomi, naudinga, o išgirsta informacija plečia ir gilina jau turimas mokinių žinias apie lietuvių kalbą. Mokinius į Lituanistikos židinį pakvietė lietuvių kalbos mokytoja Ona Avižinienė.