Tautosakos pamoką vedė etnologė Gražina Kadžytė

Kovo 3 d. 8-I G klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Ona Avižiniene vyko į Lietuvių literatūros ir tautosakos institutą, įsikūrusį Lietuvos šviesuolio P. Vileišio rūmuose. Etnologė G. Kadžytė mūsų laukė ir pasakojo apie pastato ir jame vykusių renginių, buvusių asmenybių svarbą kultūriniam ir visuomeniniam vilniečių gyvenimui. Čia vyko lietuvių draugijų susibūrimai, įkurdinta ,,Vilniaus žinių“ spaustuvė, M. K. Čiurlionio ir A. Žmuidzinavičiaus dailės darbų paroda.

Mokiniai išgirdo, kaip anksčiau ir kaip dabar užrašoma tautosaka, pavartė rankraščius. Ypač įdomiai etnologė pasakojo apie stebuklinės lietuvių liaudies pasakos ,,Eglė žalčių karalienė“ motyvus kitų tautų kūryboje, apie patarlių ir priežodžių atitikmenis daugelyje pasaulio kalbų. Ši pamoka Institute praplėtė mokinių tautosakos žinias, tikimės, paskatins domėtis ir lietuvių, ir gimtosios kalbos liaudies kūryba.