Lecja w Muzeum Ofiar Ludobójstwa

2 marca uczniowie klasy 6 pod opieką wychowawczyni Tatiany Korzeniewskiej oraz nauczycielki metodyk Jolanty Stefanowiczienie zwiedzili Muzeum Ofiar Ludobójstwa a także uczestniczyli w programie edukacyjnym ,,Dzieci na wygnaniu”.
Muzeum powstało w byłym budynku KGB, przechowuje wiele dowodów sowieckich represji na Litwie (1940–1990). W ekspozycji znajdują się też materiały dotyczące antysowieckiego i antynazistowskiego ruchu oporu, informacje o bojownikach za wolność i ofiarach ludobójstwa.
Główną część ekspozycji stanowi więzienie KGB (izolatka śledcza), także pomieszczenie, gdzie były wykonywane wyroki oraz materiały historyczno-dokumentalne.