Vaikystė buvo sunki

Kovo 2 d. Mickūnų gimnazijos 6 klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Tatjanos Koženevskos bei lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Jolantos Stefanovičienės, lankėsi Vilniuje įkurtame Genocido aukų muziejuje. Moksleiviai dalyvavo edukacinėje programoje „Vaikai tremtyje“, kurioje, remiantis vaizdine medžiaga ir užfiksuotais amžininkų prisiminimais, mėginama atskleisti vaikų išgyvenimus ir pastangas išlikti tremties sąlygomis. Edukacinės paskaitos metu dalyviai galėjo iš arti apžiūrėti ir paliesti autentiškus tremtinių daiktus. Vėliau, kad pasitikrintų savo žinias, atliko įvairias logines užduotis.
Po edukacinės paskaitos apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją, turėjome galimybę apsilankyti Sovietų Sąjungos įkurtame KGB kalėjime, kur buvo žiauriomis sąlygomis kalinami Lietuvos patriotai. Išlikę autentiškos kalinimo ir kankinimo kameros, žmonių daiktai, pareigūnų apranga leido ir mums bent dalele pajusti žiaurius Sovietinės sistemos pėdsakus.