Lietuvą pažinkime ne iš vadovėlių

2017 – ieji paskelbti Piliakalnių metais. Mickūnų gimnazijos I G, II G ir IV G klasių mokiniai spalio 25 d. vyko į Dzūkiją. Kelionės metu aplankyta Merkinės kraštotyros muziejus, sovietinio teroro aukų memorialas – Merkinės kryžių kalnelis, jame 154 vardiniai kryžiai ir koplyčia. Vėliau įkopta į Merkinės piliakalnį, grožėtasi Merkio ir Nemuno santaka.
Liškiavoje, kur kažkada vargonavo M. K. Čiurlionio tėvas, grožėjomės originalia aštuonių altorių Švč. Trejybės barokine bažnyčia, pasėdėjome išlikusiuose senuosiuose klauptuose, požemiuose apžvelgėme liturginius rūbus, dominikonų vienuolių mauzoliejų. Visur mus lydėjo gidai, pasakojo apie Merkinės ir Liškiavos garsią istorinę praeitį.
Šiandien šios gyvenvietės – turizmo traukos centrai, nes graži gamta, Merkio ir Nemuno vingiai kviese kviečia apsilankyti ir vasarą.
Grįždami lipome į 26 m aukščio Merkinės kraštovaizdžio apžvalgos bokštą „Pušų gojelis“, įrengtą dešiniajame Nemuno krante.
Būti Dzūkijoje ir nepamatyti Perlojos bei istorinio paminklo Vytautui Didžiajam, ant kurio iš toli matomas užrašas „Vytaute Didysai! Gyvas būsi, kol gyvas nors vienas lietuvis“, nesužinoti perlojiškių įkurtos savivaldos respublikos istorijos – nevalia.
Įdomu ir tai, kad Liškiavos ir Perlojos bažnyčios – vienos pirmųjų, pastatytos XV a. pirmame ketvirtyje.
Mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų Onos Avižinienės, Jolantos Stefanovičienės, direktorės pavaduotojos Beatos Narunec, ne tik grožėjosi kelionėje matytais vaizdais, bet ir pagilino lietuvių kalbos, istorijos bei geografijos žinias.

Įrašas paskelbtas temoje Neklasifikuota. Išsisaugokite pastovią nuorodą.