Netradicinė pamoka – ekskursija „Literatūriniai Anykščiai“

Rugsėjo 25 dieną mūsų gimnazijos IIG – IV G klasių mokiniai, lietuvių kalbos mokytojos Jolanta Stefanovičienė, Ona Avižinienė, kūno kultūros mokytoja Janina Tvorogal, anglų kalbos mokytoja Natalja Tiurnina keliavome po Anykščių kraštą: aplankėme poeto Antano Baranausko ir rašytojo Antano Žukausko – Vienuolio namą – muziejų, prozininko Jono Biliūno gimtinę Niūronyse, Laimės žiburį, Puntuko akmenį Anykščių šilelyje, naujai atidarytą unikalų lajų taką bei Vorutos pilį, Arklio muziejų, audėjos, račiaus, kalvio, keramikės dirbtuvėles, pasižiūrėjome, kaip liaudies meistrai dirba.
Atvykus į Anykščius mus pasitiko gidė. Daugelis pirmą kartą lankėsi St. Petraškos akmens tapybos parodoje. Gidė Audronė labai įdomiai pasakojo apie kūrėjo ir vyskupo A.Baranausko gyvenimą, aprodė klėtelę, kur poetas per porą vasaros atostogų parašė poemą „Anykščių šilelis“. Apžiūrėję poeto giminaičio Antano Žukausko – Vienuolio namą – muziejų, vykome į Niūronis – į J.Biliūno tėviškę, kur mus pasitikusi sodybos prižiūrėtoja rašytojo žodžiais iš jo apsakymų ir laiškų papasakojo apie sunkią jo vaikystę, darnią šeimą, mirtiną ligą. Susėdę kaimiškoje pirkioje, žvalgėmės ir stebėjomės, kaip ši kukli, vargana, bet tvarkinga aplinka ugdė šviesų, dvasingą žmogų, rašytoją, kurio kūrinius skaito kelios kartos ir naujai išgyvena pašautos baltos katytės, ant spalių krūvos kažkada gulėjusio pasenusio Brisiaus, Juozapotos ir jos vyro Petro Banio, senojo Sabaliūno likimus. Vėliau nuvykome prie Jono Biliūno kapo-paminklo – Laimės žiburio ant Liūdiškių kalvos. Kopdami skaičiavome laiptelius ir tikėjomės, kad mūsų sugalvoti norai išsipildys.
Eidami per Anykščių šilelį pasiekėme Puntuko akmenį, išklausėme istoriją apie Šventuosius ąžuolus, sugiedojome giesmę ,,Giedu dainelę, savo giesmelę“.
Gilindami istorijos žinias užsukome į Vorutos pilį, kur užlipome į gynybinį bokštą, pašaudėme strėlėmis į šiaudinius taikinius, galynėjomės.
Gražiame Anykščių mieste aplankėme Angelų muziejų, užlipome į Švento Mato bažnyčios, aukščausios dvibokštės bažnyčios Lietuvoje, bokštą, pasigrožėjome rudenėjančiu miesto ir apylinkų grožiu.
Visi nekantravo pamatyti lajų taką, pasivaikščioti medžių viršūnėmis ir užlipti į apžvalgos bokštą. Patikėkite – tai nuostabu..
Ši edukacinė ekskursija ne tik praplėtė mūsų žinias apie Anykščių krašto menininkus, bet ir padėjo pamatyti kitokią Aukštaitiją, suvokti, kad kuo toliau nuo Vilniaus, tuo gražesnė Lietuva.

Įrašas paskelbtas temoje Neklasifikuota. Išsisaugokite pastovią nuorodą.